Wybór najlepszej uczelni architektonicznej za granicą

Architektura kompleksowy, organizuje przestrzeń wokół nas, od naszego mieszkania do ogólnej infrastruktury miejskiej. Zawód architekta od dawna należy do najbardziej szanowanych i odpowiedzialnych. Może być zaangażowany zarówno we wnętrzu, jak i do projektowania dużych mieszkań lub obiektów publicznych, aby rozwiązać globalne problemy urbanistyczne.

Ponadto do projektowania wnętrz, zarówno publicznych, jak i prywatnych. Architekci mogą pełnić rolę dekoratora, całkowicie dekorując wnętrze.

Przeczytaj: O zawodzie dekoratora

Pierwsze kroki

Być może trzy główne zalety edukacji za granicą to jakość, różnorodność i możliwości. Na twoją decyzję o zapisaniu się na zagraniczny uniwersytet będzie miała wpływ długość twojego życia. Ogólnie rzecz biorąc, są ich trzy:

  • Pod koniec liceum lub pierwszych kursów rosyjskiego uniwersytetu
  • Po uzyskaniu tytułu licencjata lub specjalisty w rosyjskim uniwersytecie architektonicznym (i być może matematycznym, inżynierskim lub nawet artystycznym)
  • Otrzymując tytuł magistra z rosyjskiego uniwersytetu

Te punkty referencyjne dadzą ci dalsze współrzędne wyboru zagranicznego instytutu.

W pierwszym przypadku będziemy musieli wykazać się cierpliwością, ponieważ zagraniczne uniwersytety wciąż nieufnie podchodzą do naszego systemu edukacyjnego. Dlatego większość krajów będzie musiała ukończyć kursy wstępne trwające od 9 miesięcy do 2 lat (w zależności od wybranego kraju).

To zachęcające, że często egzaminy końcowe z takich kursów są równe egzaminom wstępnym. Możesz pominąć programy przygotowawcze, jeśli ubiegasz się o przyjęcie na koniec pierwszych kursów rosyjskiego uniwersytetu. Jednak w tym przypadku lata nauki na rosyjskim uniwersytecie często się nie liczą i „wypalają”.

W drugim przypadku dopuszczenie do poziomu „zerowego” nie zatrzymuje wody: mimo wszystkich klisz rosyjska edukacja jest wciąż bardzo warta. Pierwsze kursy, które będziesz deptać, wyraźnie przewyższają swoich kolegów w zakresie wiedzy. Dlatego, po otrzymaniu podstawowej wiedzy, pomyśl o programie magisterskim.

Należy pamiętać, że proces przyjmowania na studia magisterskie jest bardziej spersonalizowany niż studia licencjackie. Czasami potrzebujesz doświadczenia, rekomendacji, zwracasz szczególną uwagę na osobiste cechy kandydata. Złe wieści dla specjalistów: pomimo całego roku różnicy, twój dyplom będzie najprawdopodobniej równy dyplomowi licencjata.

I wreszcie, najbardziej czcigodni i doświadczeni architekci z tytułem magistra, chcący zdobyć potężną windę zawodową, będą zainteresowani programami podyplomowymi lub Doktorat .

Przeczytaj: Magister Architektury

Wybór kraju

Po zdefiniowaniu programu stajesz przed wyborem kraju. Tutaj główną rolę będą odgrywać dwa czynniki - znajomość języków obcych i preferencje architektoniczne. Jeśli chodzi o naukę języka, powiem jedno - co najlepsze, możesz nauczyć się języka tylko w kraju przyjmującym. Ponadto przydatne będzie zanurzenie się w smaku kraju. Ale kosztem preferencji architektonicznych, musisz się zastanowić, więc nie żałujesz.

Spróbuj jak najdokładniej zapoznać się z tradycjami architektonicznymi krajów, które są dla Ciebie najbardziej interesujące i przedstaw je sobie. Rzeczywiście, pomimo aktualnego trendu - kierowania wszystkich pod ten sam grzebień, każdy kraj ma swój własny sposób, cechy narodowe i indywidualne cechy architektury. Dlatego ważne jest, aby cechy lokalnego dziedzictwa harmonizowały z poczuciem stylu.

Łatwo zgadnąć, że twoje dobro materialne będzie kolejnym czynnikiem. W związku z tym złożenie wniosku nie byłoby zbędne grant lub stypendia . I co dziwne - za granicą ważne w uzyskaniu dotacji będzie odpowiednio wykonany pakiet dokumentów. Dlatego rozpocznij szkolenie z wyprzedzeniem, półtora do dwóch lat przed rozpoczęciem szkolenia.

Przeczytaj: Stypendia i granty dla architektów

Bezpłatne przewodniki i stypendia naukowe w Anglii, USA i Australii. Pobierz, klikając zdjęcie.

Czy zdecydowałeś się na kraj? Wybierz!

Stowarzyszenie Architektoniczne Szkoły Architektury (Anglia). Legendarna szkoła architektoniczna, niekwestionowany lider rankingów. Ponad 90% studentów i wykładowców to obcokrajowcy. Program prezentuje zarówno „pełnoprawne” programy edukacyjne (programy pięcioletnie z dyplomem i przydziałem specjalności „architekt”, jak i programy magisterskie przez 16 miesięcy) oraz programy podyplomowe rocznie w 11 kierunkach.

School of Architecture na Columbia University (USA). Inny „potwór” edukacji architektonicznej kształci specjalistów od 1881 roku. Szkoła jest oddziałem Columbia University of New York, częścią Ivy League i jest powszechnie znana poza samymi państwami. Sama szkoła specjalizuje się w programach magisterskich (7 obszarów o długości 2,5-3 lat) i kursach specjalistycznych (czas trwania 2-3 miesiące).

Wydział architektoniczny Massachusetts Institute of Technology (USA). Trudno jest podejrzewać Massachusetts Institute of Technology w kompleksie niższości ze względu na sąsiedztwo z replikowanym Harvardem. Instytut jest uważany za światowego lidera w dziedzinie nauki i technologii. Szkoła ma pełny cykl studiów: studia licencjackie (4-letni program, absolwent - 3,5 lub 2,5 roku i doktorat - co najmniej 2 lata. Istnieje również możliwość kształcenia na odległość).

Uniwersytet Techniczny w Monachium (Niemcy). Uniwersytet jest częścią stowarzyszenia uczelni technicznych w Niemczech TU 9 i jest największą uczelnią w Bawarii. Dział architektoniczny TUM jest generalnie jedynym miejscem w Bawarii, gdzie można uzyskać tytuł „Architektura”. Wydział wielokrotnie nagradzał różne prestiżowe nagrody w dziedzinie architektury. Wydział oferuje zarówno program licencjacki - 8 semestrów, jak i magisterski - 4 semestry.

Ponadto we Włoszech można znaleźć doskonałe uniwersytety architektoniczne high-tech, Holandia , Szwajcaria, Dania, Chiny i Malezja. I każdy z nich będzie w stanie zaoferować doskonałe warunki do nauki i dyplom, z którym cały świat będzie brany pod uwagę. Na przykład nie tak replikowane, ale dlatego, że nie mniej interesujące uniwersytety:

Universiti Tunku Abdul Rahman, Malezja

Szacunkowy koszt szkolenia: 4300 USD rocznie

Uniwersytet Tunku Abdul Rahman - Jest to renomowany prywatny uniwersytet w Malezji, który oferuje wysokiej jakości i niedrogie programy w języku angielskim. Architekturę na uniwersytecie można studiować na poziomie licencjackim i magisterskim. Jednocześnie oferowane są programy akademickie i badawcze w dziedzinie ogólnej architektury, budownictwa, geodezji i technologii środowiskowych w architekturze.

University of Huddersfield, Wielka Brytania

Szacowana opłata za naukę: 18 400 USD rocznie

Będąc innowacyjną instytucją edukacyjną Uniwersytet Huddersfield jest zaangażowany w przygotowanie nowej generacji profesjonalistów ze świeżymi perspektywami i pomysłami. Uniwersytet oferuje szeroki zakres programów architektonicznych na różnych poziomach. Wśród nich są unikalne programy ze specjalizacją w architekturze międzynarodowej, które obejmują zagraniczne wyjazdy poza Europę, aby zapoznać się z tradycjami architektonicznymi różnych regionów świata. Ponadto programy uniwersyteckie prowadzą do prestiżowej akredytacji Royal Institute of British Architects (RIBA).

New Jersey Institute of Technology, USA

Szacowana opłata za naukę: 29 000 USD rocznie

Położony w pobliżu Manhattanu New Jersey Institute of Technology specjalizuje się w szkoleniu wykwalifikowanego personelu do pracy w dziedzinie nauk ścisłych i technologii. Instytut oferuje podstawowe programy studiów licencjackich i magisterskich w dziedzinie architektury, urbanistyki i planowania infrastruktury. Ważnym miejscem na uniwersytecie są programy z tendencją w technologii inżynieryjnej i budownictwie. Ponadto możesz uzyskać tytuł doktora w zakresie systemów miejskich.

Chalmers University of Technology, Szwecja

Szacowana opłata za naukę: 15 000 USD rocznie

Chalmers University of Technology znajduje się na liście najlepszych uczelni technicznych na świecie. Zapewniając studentom hojne stypendia i różne opcje rozwoju zawodowego, uniwersytet oferuje niedrogie i wysokiej jakości naukę języka angielskiego. Absolwenci uniwersytetów są bardzo poszukiwani nie tylko w Skandynawii, ale także za granicą. Możesz studiować architekturę w języku angielskim na uniwersytecie na poziomie magisterskim. W szczególności w ciągu 2 lat możesz uzyskać stopnie naukowe w dziedzinie architektury, planowania i zrównoważonego rozwoju, architektury i urbanistyki, projektowania i zarządzania projektami budowlanymi, inżynierii budowlanej i technologii.

Politechnika w Mediolanie , Włochy

Szacowany koszt szkolenia: 4400 USD rocznie

Uniwersytet Techniczny w Mediolanie Jest to największa uczelnia inżynieryjna we Włoszech i uczy studentów z całego świata, oferując programy nie tylko w języku włoskim, ale także w języku angielskim. Na poziomie licencjackim uniwersytet oferuje anglojęzyczny program w zakresie projektowania architektonicznego, który obejmuje warsztaty i różne wycieczki studyjne. W programie magisterskim studenci mają dostęp do programów ze specjalizacjami w zakresie architektury ogólnej, budownictwa, projektowania architektonicznego i historii, projektowania architektonicznego i urbanistycznego.

Popularne programy w dziedzinie architektury

Zagraniczne instytucje edukacyjne oferują szeroki zakres programów z dziedziny architektury o różnych specjalizacjach.

Programy o podwójnej specjalizacji w powiązanych obszarach - architektura i projektowanie są bardzo popularne. Na przykład takie programy są oferowane w Uniwersytet Huddersfield (UK), College Fanshou (Kanada) Uniwersytet w Sydney (Australia) i Queen Victoria University of Wellington (Nowa Zelandia).

Innym popularnym trendem we współczesnej edukacji architektonicznej jest architektura i zrównoważony rozwój. Programy tego typu przygotowują profesjonalistów, którzy będą stosować odpowiednie zasady zrównoważonego rozwoju i przyjazności dla środowiska w pracach architektonicznych, w dziedzinie planowania urbanistycznego i urbanistyki. Możesz uzyskać tego rodzaju edukację na uniwersytetach Sheffield University (Zjednoczone Królestwo), University of Kent (UK) i University of Missouri (USA).

Jeśli student chce uzyskać pełną wiedzę na temat rozwoju architektury, różnych stylów i technologii architektonicznych, może wybrać jeden z podstawowych programów w dziedzinie historii i teorii architektury. Na poziomie licencjackim i magisterskim takie programy są oferowane w Uniwersytet Carleton (Kanada) Trinity College Dublin (Irlandia) i Uniwersytet w Groningen (Holandia). Angielski Uniwersytet Buckingham Oferuje również ciekawe studia magisterskie i doktoranckie, które przygotowują ekspertów w klasycznej i historycznej brytyjskiej architekturze.

Programy uniwersyteckie są bardzo popularne wśród studentów, co pozwala im na uzyskanie podwójnego dyplomu, podczas gdy studiuje architekturę i inną dyscyplinę. Jednym z wiodących światowych dostawców takich programów jest University of Derby (UK). Na poziomie licencjackim uniwersytet oferuje liczne programy ze specjalizacjami w architekturze lub projektowaniu architektonicznym oraz w biznesie, zarządzaniu, historii, marketingu, socjologii itp.

Cechy dopuszczenia do programów architektonicznych

Aby uzyskać dostęp do programów architektonicznych zagranicznych uczelni, studenci składają standardowy pakiet dokumentów.

Obejmuje:

  • wypełniony formularz wniosku
  • kopia paszportowa
  • certyfikat i zapis ocen
  • inne dostępne certyfikaty i dyplomy
  • Egzamin certyfikacyjny
  • list motywacyjny lub życiorys
  • listy polecające

Ponieważ architektura jest dyscypliną twórczą, w większości przypadków dodatkowe standardowe wymagania są dodawane do standardowej listy dokumentów.

Przede wszystkim chodzi o portfolio. Jest niezbędny do przyjęcia do programów architektonicznych wielu zagranicznych uczelni. Na przykład prestiżowa Szkoła Architektury w kompozycji University of Kent na twojej stronie notatki To portfolio jest najważniejszym elementem aplikacji studenta. To właśnie w portfolio student może zademonstrować swoje umiejętności i talenty, jest odzwierciedleniem kreatywnej wizji, koncepcyjnego i kreatywnego myślenia ucznia. Są to ważne czynniki, które szkoła przyjęć bierze pod uwagę przy zapisywaniu.

Ponadto niektóre uniwersytety prowadzą wywiady wstępne z potencjalnymi studentami. Wywiady te pomagają komisji selekcyjnej w dokładniejszym przedstawieniu potencjału twórczego ucznia, a także dają możliwość osobistego przedyskutowania przedstawionego mu portfolio.

Czy zdecydowałeś się na kraj?