Dodaj kontakty do google. Jak przywrócić kontakty na koncie Google na urządzeniu z Androidem.

 1. Gdzie przechowywać kontakty?
 2. Jak dodać kontakt?
 3. Jak zmienić kontakt?
 4. Jak usunąć adres z poczty?
 5. Jak przywrócić kontakty na koncie Google na urządzeniu z Androidem

Kiedy stworzyłem swój pierwszy skrzynka pocztowa Myślałem, że będę pisać do ograniczonej liczby osób. Przyjaciele i znajomi. W miarę upływu czasu liczba adresów e-mail wzrosła. Ta lista została uzupełniona przez kolegów kosztem kolegów sieci społecznościowe do tego dodano kontakty z usługami wsparcia technicznego usług internetowych, struktur państwowych itp. Nie mówię o roboczej liście kontaktów, która regularnie dodaje informacje o klientach i partnerach. Ich e-mail, numery telefonów, adresy, numery ICQ itp.

W pewnym momencie zdecydowałem, że wszystko to powinno zostać usprawnione. Utworzono grupy kontaktowe: znajomi, usługi, klienci itp. I rozpowszechniłem informacje z jednej dużej sterty na mniejsze grupy. Znalezienie właściwych informacji stało się łatwiejsze.

Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak oczyścić dane kontaktowe osób i organizacji, które mogą być potrzebne.

Gdzie przechowywać kontakty?

Gmail ma „menedżera kontaktów” do przechowywania informacji kontaktowych, który umożliwia szybki dostęp do adresów innych użytkowników. To jest Twoja obszerna książka adresowa e-mail. Tutaj możesz i powinieneś przechowywać e-maile, nazwy kontaktów. Niezależnie jednak od tego, czy rozłożyć osobiste telefony i poufne informacje, decydujesz. Oczywiście Google nie będzie rozpowszechniać ani wykorzystywać tych informacji ze szkodą dla użytkowników, ale gdzie jest gwarancja, że ​​atakujący nie uzyskają dostępu do Twojego konta. Trzymaj się środka. Nie bądź paranoikiem i nie zaniedbuj zasad bezpieczeństwa w sieci.

Aby przejść do swojego menedżera kontaktów, kliknij wiadomość „Gmail” w lewym górnym rogu i wybierz element „Kontakty”.

W lewym okienku menedżera zobaczysz kilka folderów. Nazwiemy je grupami. Grupy „Moje kontakty”, „Zaznaczone”, „Najczęstsze”, „Inne kontakty” są systemowe. Ich nazwa odzwierciedla cel.

Po prawej stronie widzimy listę kontaktów. W nim możesz dodawać, przeglądać, edytować, usuwać kontakty.

Jak dodać kontakt?

 1. Kliknij lewy czerwony przycisk ” Nowy kontakt Lub „Dodaj do grupy ...” (nazwa przycisku zależy od grupy, w której się aktualnie znajdujesz). W obszarze po prawej stronie pojawią się pola, w których musisz podać informacje o swoim respondencie.


W obszarze po prawej stronie pojawią się pola, w których musisz podać informacje o swoim respondencie

 1. Kliknij przycisk Szczegóły (szary prostokąt z trzema kropkami) po prawej stronie pola Dodaj nazwę, aby otworzyć formularz do określania danych. Zawsze korzystaj z tej okazji, ponieważ system czasami popełnia błędy i nie przypisuje poprawnie imienia lub nazwiska. Wpisz formularz kontaktowy, nazwę itp. Kliknij przycisk Zapisz.


Kliknij przycisk Zapisz

 1. Określ adres e-mail i jego cel - dom, praca lub spersonalizowany. Kliknij napis po lewej stronie pola adresu i wybierz żądany atrybut. Adresy mogą być różne. Na przykład jeden dom i dwóch pracowników. Aby dodać nową wiadomość e-mail, kliknij podpis „Dodaj adres e-mail”.


Aby dodać nową wiadomość e-mail, kliknij podpis „Dodaj adres e-mail”

 1. Wprowadź numer telefonu i adres pocztowy. Jeśli wypełniasz informacje o organizacji, nie krępuj się podać tych danych. Takie informacje są publicznie dostępne i zawsze masz je pod ręką.
 2. Jeśli abonent ma bloga w Internecie lub na stronie głównej, dodaj jego adresy w odpowiednich polach. Możesz określić wiele adresów w taki sam sposób jak e-mail.
 3. Zrób krótkie notatki w polu Notatki po prawej stronie. Dla instytucji dodaj na przykład harmonogram pracy.
 4. Jeśli chcesz określić pozycję lub numer dla połączeń internetowych, kliknij przycisk „Zaawansowane” i wybierz wymagane pola.


Jeśli chcesz określić pozycję lub numer dla połączeń internetowych, kliknij przycisk „Zaawansowane” i wybierz wymagane pola

 1. Zaleca się natychmiastowe przypisanie grupy do nowego kontaktu. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Grupy” w górnym panelu. Zaznacz grupy, do których należy użytkownik. Lub kliknij „Utwórz”, aby dodać nową grupę.

Lub kliknij „Utwórz”, aby dodać nową grupę

Jeśli wysłałeś komuś wiadomość e-mail lub otrzymałeś wiadomości i nie są one oznaczone jako spam, Gmail automatycznie doda kontakty z określonymi adresami e-mail i umieści je w grupie „Inne kontakty”.

Jak zmienić kontakt?

Informacje kontaktowe są okresowo nieaktualne. Osoba przestaje używać adresu e-mail. Organizacje zmieniają adresy i numery telefonów. Informacje te muszą zostać zaktualizowane.

Otwórz kontakt i edytuj wymagane informacje. Usuń przestarzałe wartości, klikając przycisk „Usuń” (kosz) po prawej stronie odpowiedniego pola.

Jak usunąć adres z poczty?

Okresowo czyść listy kontaktów z nieistotnych danych. Usuń wszystko niepotrzebne.

 1. Otwórz kontakt.
 2. Kliknij przycisk „Zaawansowane” i wybierz „Usuń kontakt” z menu.

Aby pozbyć się kilku pozycji jednocześnie, zaznacz na liście kontaktów wszystko, co chcesz usunąć. Użyj polecenia „Usuń kontakty” w taki sam sposób, jak w przypadku jednego kontaktu.


Usunięte nagrania można przywrócić w ciągu 30 dni. Po tym okresie stracisz ich na zawsze.

Zorganizuj informacje kontaktowe, których używasz. Ostrożnie wypełnij informacje. Robiąc trochę od razu, unikniesz dużo pracy w przyszłości.

Napisz w komentarzach, czy przechowujesz poufne informacje w Internecie. Czy warto to robić?

Bez wątpienia jedna z najbardziej przydatnych funkcji, które Google zapewnia właścicielom Smartfony z Androidem , tablety i inne działające urządzenia system operacyjny Ten system operacyjny umożliwia przechowywanie listy kontaktów w pamięci masowej w chmurze.

Oznacza to, że posiadanie konta Google można łatwo i po prostu przenieść kontakty do nowego smartfona lub tabletu, przywrócić je po zresetowaniu urządzenie mobilne do ustawień fabrycznych, a także do dostępu do nich na dowolnych urządzeniach, które mają dostęp do Internetu. Ale co zrobić, jeśli wszystkie kontakty lub ich część zostały utracone z jakiegoś powodu?

Dzieje się tak na przykład, gdy przypadkowo usunąłeś konieczny kontakt, telefon wpadł w ręce dziecka, które usunęło wszystkie lub część kontaktów na nim lub nawet dokonało w nich zmian, aw innych podobnych przypadkach.

Jeśli znajdziesz się w podobnej sytuacji, nie powinno Cię zniechęcać do przywracania kontaktów z konta Google jest bardzo proste i możesz to zrobić w ciągu 30 dni po ich utracie.

Zacznijmy więc:

Jak przywrócić kontakty na koncie Google na urządzeniu z Androidem

Uwaga! Dotyczy tylko kontaktów przechowywanych w konto google : kontaktów zapisanych na karcie SIM nie można przywrócić tą metodą.

1. Uruchom przeglądarkę internetową na komputerze, laptopie, tablecie lub innym urządzeniu z dostępem do Internetu.

2. Zaloguj się na swoje konto Gmail na stronie gmail.com


3. Kliknij „Poczta” iw otwartym menu wybierz „Kontakty”


4. W menu okna do pracy z kontaktami kliknij „Więcej” i wybierz „Przywróć kontakty”

5. W oknie, które zostanie otwarte, wybierz czas (10 minut temu, godzinę temu, wczoraj, tydzień temu lub określoną datę i godzinę do minuty):


6. Kliknij „Restore”

7. Na smartfonie, tablecie lub innym Urządzenie z Androidem Kontakty Google, na których musisz przywrócić dane, przejdź do menu ustawień systemowych.

8. Wybierz „Konta”

9. Wybierz „Google”


Wybierz „Google”

10. Jeśli masz więcej niż jeden zarejestrowany na swoim urządzeniu konto Google wybierz konto, z którego chcesz przywrócić kontakty

11. Kliknij przycisk menu w postaci pionowej kropki w górnym prawym ekranie UGU.


12. Wybierz „Synchronizuj” i poczekaj, aż zniknie pozycja „Synchronizacja synchronizacji ...” w pozycji „Kontakty” (a odpowiednia ikona synchronizacji znajduje się naprzeciwko).

Wszystko, możesz otworzyć aplikację Kontakty lub dowolną inną aplikację z dostępem do kontakty google gdzie zobaczysz, że Twoje kontakty zostały przywrócone.

Gdzie przechowywać kontakty?
Jak dodać kontakt?
Jak zmienić kontakt?
Jak usunąć adres z poczty?
Gdzie przechowywać kontakty?
Jak dodać kontakt?
Jak zmienić kontakt?
Jak usunąć adres z poczty?
Czy warto to robić?
Ale co zrobić, jeśli wszystkie kontakty lub ich część zostały utracone z jakiegoś powodu?